Σε περίπτωση που έχει γίνει δεκτή η αίτηση σας θα δείτε το παρακάτω μήνυμα:
Σε περίπτωση που δεν έχει γίνει δεκτή η αίτηση σας θα δείτε το παρακάτω μήνυμα:
Ο δικαιούχος και τα ωφελούμενα μέλη του e -voucher:
- Επιλέγουν κατάλυμα από το Μητρώο Παρόχων και με δική τους ευθύνη κάνουν τη σχετική κράτηση αναφέροντας ότι είναι δικαιούχοι του προγράμματος «Τουρισμός για όλους» του Υπουργείου Τουρισμού και κάτοχοι e-voucher.
- Aπό το μητρώο παρόχων ενημερώνονται για την δηλωθείσα, από τον πάροχο, τιμή συνεργασίας. Η τιμή συνεργασίας επιδοτείται από το πρόγραμμα σε ποσοστό 50% (ή 60% ως ορίζεται) και με ανώτατο ποσό τα 30€/το άτομο/ανά διανυκτέρευση και ο δικαιούχος συμμετέχει πληρώνοντας το υπόλοιπο.
- Η διαμονή των 4 διανυκτερεύσεων είναι προϋπόθεση.
- Αν ο δικαιούχος αποχωρήσει νωρίτερα από τις 4 διανυκτερεύσεις, το σύνολο του κόστους της διαμονής βαρύνει τον δικαιούχο, ακυρώνεται το e-voucher σύμφωνα με τα οριζόμενα στη Δημόσια Πρόσκληση.
- Τυχόν προκαταβολή που μπορεί να ζητηθεί από τον πάροχο αφαιρείται κατά την αναχώρηση από το ποσό της ίδιας συμμετοχής.
- Η συμφωνία με το κατάλυμα για το κόστος παραμονής στο κατάλυμα για περισσότερο διάστημα γίνεται μεταξύ παρόχου και δικαιούχου και το Υπουργείο Τουρισμού δεν εμπλέκεται.