Η κατάσταση στο νησί μας «μυρίζει μπαρούτι» από χθες
Η Κως μετατράπηκε σε πεδίο μάχης για περισσότερο από μία ώρα, γύρω από το στρατόπεδο που θα φιλοξενήσει το hotspot στην Κω.
Δείτε βίντεο από τα χθεσινά επεισόδια που ξεκίνησαν γύρω στις 15:00,όταν στο στρατόπεδο έφτασαν δύο διμοιρίες των ΜΑΤ, προκειμένου να αντικαταστήσουν τους συναδέλφους τους, οι οποίοι ολοκλήρωναν εκείνη τη στιγμή τη βάρδιά τους.
![](https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12670296_10208535485455235_1192719650393009786_n.jpg?oh=6b802674f564bd171d26047bb96b106f&oe=57319115)
Στην περιοχή επικράτησε πανικός. Πέτρες, μολότοφ, δακρυγόνα, ξύλο, προκλητική και υβριστική συμπεριφορά των ΜΑΤ αλλά και εφόδοι εναντίον των διαμαρτυρόμενων πολιτών, χτυπώντας τους με τα γκλοπ.
Δειτε το χθεσινό βίντεο