Πριν λίγη ώρα ο βουλευτής Δωδεκανήσου Νεκτάριος Σαντορινιός καταγγέλλει ότι σε σχετική δημοσκόπηση η οποία πραγματοποιείται στο νησί της Κώ, στην ερώτηση, για το ποιος βουλευτής μπορεί να αντιπροσωπεύσει καλύτερα τη Δωδεκάνησο ΔΕΝ υπάρχει το όνομά μου στις απαντήσεις!
Συγκεκριμένα ο βουλευτής έχει δεχτεί τηλεφωνήματα από πολίτες στο νησί της Κω όπου του λένε πως το όνομα του Νεκτάριου Σαντορινιού δεν υπάρχει στην λίστα.
Τι απαντάει όμως η εταιρεία Δημοσκόπησης;
Η πρώτη έκδοση επικοινώνησε με την εταιρεία opinion poll και σε έλεγχο που έγινε στο ερωτηματολόγιο το όνομα του βουλευτή υπάρχει κανονικά στις απαντήσεις.Προφανώς τονίζει ο πολιτικός αναλυτής της opinion poll κ. Ζαχαρίας Ζούπης δεν έχει ο ίδιος ο βουλευτής ενημερωθεί σωστά.
Βέβαια η εταιρεία υποστηρίζει ότι αν έγινε κάποια παρατυπία από τον τηλεφωνητή θα φανεί στα αποτελέσματα.
Η εταιρεία οφείλει προφανώς να ελέγξει με σοβαρότητα την καταγγελία του βουλευτή Δωδεκανήσου Νεκτάριου Σαντορινιού και αν ο βουλευτής έχει δίκιο να την επαναλάβει.