Η βραβευμένη με Grammy τραγουδίστρια ερμήνευσε τέσσερα τραγούδια στην προεκλογική συγκέντρωση, «Girls in the Hood», «Mamushi», «Body» και «Savage».
Καθώς τραγουδούσε την επιτυχία της «Body» είπε στο κοινό: «Τώρα ξέρω ότι οι κυρίες μου στο πλήθος αγαπούν το σώμα τους - και αν θέλετε να συνεχίσετε να αγαπάτε το σώμα σας, ξέρετε ποια να ψηφίσετε».
Η Χάρις είναι γνωστή για την υπεράσπιση του δικαιώματος της άμβλωσης. Πέρασε αρκετό χρόνο κατά την προεκλογική εκστρατεία του Τζο Μπάιντεν ο οποίος αποσύρθηκε από την εκστρατεία για την προεδρία, υπερασπιζόμενη το δικαίωμα των γυναικών στην άμβλωση, αφού το Ανώτατο Δικαστήριο των ΗΠΑ ανέτρεψε το 2022 την ετυμηγορία-ορόσημο στη δικαστική υπόθεση «Roe vs. Wade» του 1973, που το αναγνώριζε ως συνταγματικό δικαίωμα και νομιμοποιούσε την άμβλωση σε εθνικό επίπεδο.../ CNN Greece