«Δέκα Ρόδιοι, δέκα νήες».
Υπενθυμίζουμε στον Υφυπουργό Εθνικής Άμυνας, Αλκιβιάδη Στεφανή, ότι κάθε ναυτικός από τη Ρόδο έκανε για ένα ολόκληρο πλήρωμα και τον ευχαριστούμε για την τιμή που μας επιφύλαξε με την επίσκεψή του και την αγάπη που δείχνει στα ακριτικά μας νησιά και τους νησιώτες.
Απο την περίοδο που υπηρέτησε στα νησιά, η σχέση του με αυτά συνεχώς δυναμώνει όπως και η εμπιστοσύνη των νησιωτών στο πρόσωπο του.