Η διανομή μέσων προστασίας συνεχίζεται στα νησιά μας όπου οι Επαρχοι μας, στα περισσότερα, ανέλαβαν την παράδοση του υλικού στις δομές υγείας του κάθε νησιού.
Ο αγώνας μας για προμήθεια υλικών δεν σταμάτησε ούτε μια στιγμή.
Συνεχίζουμε να αναζητούμε σε κάθε πηγή, σε κάθε χώρα, υλικά και εξοπλισμό για να φτάσουμε στον στόχο μας που δεν είναι άλλος απο το να στηρίξουμε όλα τα νησιά μας, όλες τις ανάγκες.
Και θα συνεχίσουμε χωρίς διαμαρτυρίες, ακούραστα, γιατί τώρα είναι η ώρα της μάχης.
Καλημέρα, με χαμόγελο, αισιοδοξία και πάθος για τη νίκη.