«Το καλό τουριστικό 2022, δεν μας οδηγεί σε εφησυχασμό.
Μας δίνει τη δύναμη να δουλέψουμε ακόμα πιο σκληρά για τη συνέχεια». Αυτό δήλωσε ο περιφερειάρχης Νοτίου Αιγαίου Γιώργος Χατζημάρκος, για την προχθεσινή συνάντησή του με τον Υπουργό Τουρισμού Βασίλη Κικίλια, όπου προχώρησαν σε μια πρώτη αποτίμηση και όλων των ποιοτικών στοιχείων της εξαιρετικής φετινής χρονιάς, που συνεχίζεται με εντυπωσιακά και για τον Οκτώβριο αποτελέσματα, ενώ στην ατζέντα τέθηκε και το σχέδιο για το 2023.