Σε συζητήσεις με τον Παντελή Τριτσάρη (με το Νο 7) της Α.Ε. Δικαίου βρίσκεται τον τελευταίο καιρό ο Ιπποκράτης, στο ενδεχόμενο ο 27χρονος αθλητής να φορέσει τη φανέλα της ομάδας στη Β' Εθνική. Εφόσον, ο ίδιος αποφασίσει να μετακομίσει στον Ιπποκράτη, η Α.Ε. Δικαίου δεν θα του σταθεί εμπόδιο.
Ο Κώος φόργουορντ, που διακρίνεται εδώ και αρκετά χρόνια με τη φανέλα της Α.Ε.Δ. έχει παίξει στη Γ' Εθνική με τον Διαγόρα (2009-10), ενώ έχει αγωνιστεί και στη Νικόπολη Πρέβεζας. Δεν αποκλείεται οι δύο πλευρές να τα βρουν και να παίξει για πρώτη φορά στην καριέρα του στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής.
12sports.gr