Στο ρελαντί ο Ηρακλής 2000

Δεκέμβριος 17, 2017
Έχοντας πέντε αθλητές με διψήφιο αριθμό πόντων ο Ηρακλής 2000 επικράτησε εύκολα με 44-74 του Φοίβου για την πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου στον Όμιλο νήσων.
Η ομάδα του Γιάννη Παπούλη κατάφερε να πάρει προβάδισμα απ' το πρώτο ημίχρονο (24-35) ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο πάτησε γκάζι και ανέβασε την διαφορά σε μεγάλα επίπεδα. Οι Καρδαμιώτες βρήκαν ρυθμό, είχαν πλουραλισμό στην επίθεση και έφτασαν εύκολα στη νίκη με 44-74. Απ' τον Φοίβο ξεχώρισαν οι Τρουμούσης και Κιοσέογλου.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 11-20, 24-35(ημ.), 35-59, 44-74
Διαιτητές: Μητσού- Γιακουμής
ΦΟΙΒΟΣ ΚΩ (Πλατέλλας): Χριστοφής, Κασσιώτης, Χατζημιχαήλ 1, Κουρζής 6, Γκαντολούδης, Μαχίνης, Σαράντος 6, Τρουμούσης 12(1), Κρητικός, Παπούλης 6, Κιοσέογλου 11, Χάμος 2.
ΗΡΑΚΛΗΣ 2000 (Παπούλης): Γιαχαλής, Σούφλας 12, Μίγκο, Τόρα 14(3), Παπαηλίας 1, Αγρέλης 13(1), Βουρλούμης 12(2), Διακοστεφανής, Μητροπανόπουλος 9(2), Κυροχρίστος, Κενανόπουλος 13(1).