Ρ Σ Φ Π Τ ε λ χ ι ν ί ς : Πρόκριση για Ζντραβα / Μπεκιρογλου

Ιούνιος 15, 2024

Πρόκριση για Ζντραβα / Μπεκιρογλου

Οι νεαρές ροδίτισσες Κριστιάνα Ζντράβα και Γκιούλ Μπεκίρογλου νίκησαν στον προκριματικό αγώνα του Open τουρνουά μπιτς βόλεϊ Thessaloniki juniors U19, με 2-0 σετ (21-15, 21-07) τις Ερμοφίλη Ζήρνα / Ζωή Χριστοδούλου και πήραν το πολυπόθητο εισιτήριο για το κυρίως ταμπλό του αναπτυξιακού τουρνουά που φιλοξενείται στις εγκαταστάσεις του Anant Garde Sports Club, στην Καρδία Θεσσαλονίκης από 14-16 Ιουνίου.

Οι αθλήτριες της Τελχινίδας, περσινές πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου στην κατηγορία Κ17 και 4ες  στην  Ελλάδα,  εκτός από τις πολύτιμες εμπειρίες και τους βαθμούς που θα πάρουν φιλοδοξούν να έχουν και μία καλή πορεία στο τουρνουά.

Ήττα για Τερζίου / Μάτιου

Την ίδια στιγμή η Φαμπιολα Τερζιου με τη Διονυσία Μάτιου, στον πρώτο τους αγώνα στο κυρίως ταμπλό του THESSALONIKI MASTERS 2024, ηττήθηκαν από τις διεθνείς αθλήτριες Ελένη Αλεξόγλου / Μυρτώ Πασχαλάκη από τη Θεσσαλονίκη με 0-2 (18-21,15-21).

Μετά την ήττα αυτή, για  να έχουν ελπίδες πρόκρισης στην οχτάδα θα πρέπει να νικήσουν τη Νο1 ομάδα της διοργάνωσης, τις Κρητικές Ιωάννα Περδικάκη / Γεωργία Αντωνακάκη οι οποίες νωρίτερα είχαν κερδίσει τις Αλεξόγλου / Πασχαλάκη με 2-0 σετ (21-16,21-16).

Δεν τα κατάφεραν οι Καλιόζης / Καρδούλιας

Στα προκριματικά των αδρών στο THESSALONIKI MASTERS 2024 οι πρωταθλητές Ελλάδας κ19 και κ22 Δημήτρης Καλιόζης και Γιάννης Καρδούλιας ενώ κέρδισαν τους πρώτους δύο αγώνες τους και το πρώτο σετ από τον τρίτο, λύγισαν στη συνέχεια και έχασαν στις λεπτομέρειες τα δύο επόμενα σετ με 22-20 και 17-15 στο ται μπρεικ.