Πήρε την πρόκριση η Αναγέννηση Ασφενδιού

Οκτώβριος 29, 2017
Σ’ ένα πολύ ωραίο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Ζηπαρίου η ομάδα της Αναγέννησης Ασφενδιού πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Δωδεκανήσου αφού επικράτησε με 2-5 του Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω.
Θωνιάτης και Σιούλας τα γκολ του Ομίλου ενώ για την Αναγέννηση σκόραραν οι Μπάσης (3), Θεοδώρου Ν. και Βογιατζής.
Εικόνα
Το παιχνίδι ήταν αναγνωριστικό στο πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού με τον Όμιλο να καταφέρνει στο 20’ να πάρει προβάδισμα στο σκορ όταν ο Σιούλας ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα και τον Θωνιάτη να κάνει το 1-0.
Οι «πράσινοι» ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπάση ενώ λίγο πριν το ημίχρονο πήραν προβάδισμα στο σκορ με το Νίκο Θεοδώρου.
Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η Αναγέννηση πέτυχε και τρίτο τέρμα και πάλι με χτύπημα φάουλ απ’ τον Μπάση με το παιχνίδι στην συνέχεια να έχει αρκετά γρήγορο ρυθμό με φάσεις μπροστά απ’ τις δύο εστίες.
Ο Σιούλας μείωσε σε 2-3 στο 56’ και στο 73’ ο Βογιατζής έδωσε και πάλι αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του κάνοντας το 2-4 με τον Μπάση στο 83’ να γράφει τον επίλογο σημειώνοντας το τρίτο του τέρμα στην αναμέτρηση.
Ο κορυφαίος
Εξαιρετικός ο Αντρέας Μπάσης που αγωνιζόμενος σαν αριστερός μπακ κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα στη νίκη – πρόκριση της ομάδας του.