Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 580

Παιδικό: Μεγάλη νίκη για την Ε.Α. Καλύμνου

Ιανουάριος 07, 2018
χMε τον Κουλιανό να πραγματοποιεί εκπληκτική εμφάνιση ο Ε.Α.Καλύμνου επικράτησε στην παράταση με 58-61 της Α.Ε Δικαίου (56-56 κ.α) για την 5η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος.
Το παιχνίδι ήταν πραγματικά εκπληκτικό με την Ε.Α. ΚΑ να προηγείται με 13-22 στο πρώτο δεκάλεπτο και με 26-35 στο ημίχρονο παίρνοντας πόντους από Κουλιανό, Λεούση και Σδρέγα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ζαφείρη Δρόσου κατάφερε με τον Βασιλείου να ανεβάσει την απόδοση της και να πάει στο τρίτο δεκάλεπτο ένα πόντο πίσω (43-44) ενώ 7 δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Χατζηγιακουμής με 2/2 βολές έκανε το 56-56 και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.
Εκεί οι γηπεδούχοι δεν βρήκαν λύσεις στο σκοράρισμα και η ομάδα του Σωτήρη Τσακαλίδη πήρε τη νίκη με τον Κουλιανό να πετυχαίνει και τους πέντε πόντους της ομάδας του.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 13-22, 26-35(ημ.), 43-44, 56-56 (κ.α.), 58-61
Διαιτητές: Τσάτσης- Γιακουμής
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Δρόσος): Μάμμης 3(1), Εψιμάρης 3(1), Κοντός 13(1), Χατζηγιακουμής 13, Βασιλείου 21, Μαρίνος 2, Βραχνάς, Κοσσαρής, Ζερβός 3.
Ε.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ (Τσακαλίδης): Κουλιανός 28, Κουλλιάς 5, Λεούσης 14, Ζαγοριανός, Σδρέγας 11(1), Σιδέρης 1, Σμαλιός 2.