Στην Κω πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σάββατο δυο σημαντικές εκδηλώσεις της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου, στο ξεκίνημα της φετινής περιόδου.
Με την πρώτη εκκίνηση το πρωί, ολοκληρώθηκαν το απόγευμα οι αγώνες ανωμάλου δρόμου για πολλές κατηγορίες στην περιοχή του Υδροβιότοπου και το βράδυ σε αίθουσα του ξενοδοχείου KOS HOTEL έγινε η εκδήλωση κατά τη διάρκεια της οποίας βραβεύτηκαν οι κορυφαίοι αθλητές αλλά και αθλήτριες των συλλόγων μας για το 2018.
Η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου, σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΒΣ, εξασφάλισαν τη χορηγία της Ένωσης Ξενοδόχων Κω για φιλοξενία των αθλητών-αθλητριών που μετακινήθηκαν το διήμερο Παρασκευής και Σαββάτου, ενώ με ενέργειες του ΔΟΠΑΒΣ, εξασφαλίστηκε και η σίτισή τους την ημέρα του Σαββάτου (δύο γεύματα) στη Λέσχη Αξιωματικών της 80ης ΑΔΤΕ
Τα αποτελέσματα:
4Χ1000Μ ΜΙΚΤΗ ΜΙΝΙ Κ12 |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΑ |
21'42''04 |
||
ΤΖΑΜΑΛΗΣ Ε |
||||
ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ Γ |
||||
ΕΛΕΖΗ Μ |
||||
ΓΙΑΝΝΑ Σ |
||||
2 |
Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
22'59''21 |
|
ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Κ |
Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
|||
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ Μ |
Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
|||
ΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗ Α. |
Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
|||
ΦΕΓΓΑΡΟΥ Ρ |
Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
|||
3 |
ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΑ |
24'37''44 |
||
ΝΙΚΗΤΑΡΑ Κ |
||||
ΑΦΑΝΤΕΝΟΥ Δ |
||||
ΜΑΛΑΣΗ Μ |
||||
ΚΙΑΡΗΣ Δ |
||||
2000Μ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ14 |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΚΑΖΩΝΗ Μ |
ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 |
8'56''95 |
|
2 |
ΝΙΤΑ ΟΥ-ΣΚ |
ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ |
9'00''67 |
|
3 |
ΤΖΙΑΒΟΥ Δ |
3Ο Δ.ΣΧ. ΚΑΛΥΜΝΟΥ |
9'53''64 |
|
4 |
ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ Μ |
ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 |
9'59''02 |
|
5 |
ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ Α |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
11'05''61 |
|
6 |
ΚΑΛΣΑΤΟΥ Μ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
11'06''29 |
|
7 |
ΔΙΑΚΑΝΑΣΤΑΣΗ Μ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
11'11''30 |
|
8 |
ΜΑΛΑΣΗ Ρ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
12'02''02 |
|
9 |
ΧΡΟΝΕΑ Ε |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
12'57''30 |
|
10 |
ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ Κ-Ε |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
13'07''55 |
|
11 |
ΚΙΑΡΗ Μ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
13'10''03 |
|
12 |
ΣΕΡΕΒΑΤΟΡΑ Β |
13'10''36 |
||
13 |
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ Α |
1Ο Δ.ΣΧ. ΚΩ |
13'26''22 |
|
14 |
ΚΑΡΑΘΩΜΑ Χ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
13'28''09 |
|
15 |
ΛΕΛΕΚΗ Μ |
3Ο Δ.ΣΧ. ΚΑΛΥΜΝΟΥ |
16'07''98 |
|
16 |
ΚΟΥΡΖΗ Τ-Γ |
Δ.ΣΧ.ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ |
DNF |
|
2000Μ ΑΓΟΡΙΑ Κ14 |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΔΑΛΑΡΗΣ Ι |
ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
8'49''66 |
|
2 |
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΣ Α |
Δ.Σ. ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ ΚΩ |
8'52''70 |
|
3 |
ΤΑΛΙΑΣ Φ |
ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 |
8'53''17 |
|
4 |
ΛΕΠΟΥΡΙ Ε |
Δ.Σ. ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ ΚΩ |
8'56''53 |
|
5 |
ΝΙΚΟΛΕΝΔΡΗΣ Ι |
Δ.Σ. ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ ΚΩ |
9'52''95 |
|
6 |
ΚΑΛΟΥΔΗΣ Γ |
ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ |
10'08''35 |
|
7 |
ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ Κ |
Γ.Σ. ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ |
12'12''14 |
|
8 |
ΧΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Γ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
12'12''95 |
|
9 |
ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ Α |
1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΖΥΠΑΡΙΟΥ |
12'33''05 |
|
10 |
ΦΑΝΑΡΑΣ Σ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
14'31''19 |
|
3000Μ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ16 |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΜΗΛΙΟΥ Α |
ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 20009 |
13'23''46 |
|
2 |
ΠΙΖΑΝΙΑ Ε |
ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 |
14'04''33 |
|
3 |
ΚΟΥΡΚΟΥΤΗ Κ |
ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 |
14'33''81 |
|
4 |
ΜΟΡΟΖ Ε |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
16'22''55 |
|
5 |
ΕΜΚΕ Χ |
ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ |
16'57''70 |
|
6 |
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ Κ |
ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
17'41''24 |
|
7 |
ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΥ Θ |
ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
17'41''66 |
|
8 |
ΜΕΤΑΞΩΤΟΥ Γ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
18'39''47 |
|
9 |
ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Ε |
ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
21'08''16 |
|
3000Μ ΑΓΟΡΙΑ Κ16 |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΛΙΒΑΝΟΣ Π |
ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ |
13'21''97 |
|
2 |
ΝΤΑΛΛΑΡΗΣ Α |
ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ |
13'22''51 |
|
3 |
ΣΚΙΩΤΗΣ Λ |
ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ |
14'38''67 |
|
4 |
ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ Α-Π |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
14'41''32 |
|
5 |
ΧΟΥΤΤΕΜΑΝΝ Α |
ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ |
14'42''20 |
|
6 |
ΚΑΜΙΤΣΗΣ Η |
ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
15'02''41 |
|
7 |
ΤΡΙΜΑΤΗΣ Θ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
15'05''47 |
|
8 |
ΕΛΙΣΣΑΙΟΥ Α |
ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
15'05''88 |
|
3000Μ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18 |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΤΟΥ Ε |
ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 |
15'33''48 |
|
2 |
ΚΑΛΕΡΕ Α |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
15'41''64 |
|
3 |
ΦΡΑΖΗ Φ-Ε |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
15'53''38 |
|
4 |
ΧΡΗΣΤΟΦΗ Ι-Ρ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
18'13''24 |
|
5 |
ΜΟΥΤΣΙ Η |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
18'17''22 |
|
6 |
ΜΑΝΣΟΥΡ Μ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
19'17''71 |
|
7 |
ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ |
19'19''02 |
|
8 |
ΚΑΜΙΤΣΗ Α-Μ |
ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ |
20'33''82 |
|
4000Μ ΑΓΟΡΙΑ Κ18 |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΕΛΛΗΝΑΣ Α |
ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 |
14'35''44 |
|
2 |
ΣΑΒΒΙΓΚΟΣ Ι |
ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 |
15'43''11 |
|
3 |
ΧΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Α |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ |
17'09''85 |
|
4 |
ΑΓΟΥΡΟΣ Ε |
ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ |
17'27''30 |
|
5 |
ΚΩΤΣΗΣ Γ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ |
17'39''52 |
|
6 |
ΒΕΛΩΝΗΣ Ι |
ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 |
18'41''19 |
|
7 |
ΠΑΡΤΣΑΝΑΚΗΣ Κ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ |
20'42''02 |
|
8 |
ΜΟΥΖΑΚΗΣ Γ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ |
26'31''45 |
|
5000Μ ΑΓΟΡΙΑ Κ20 |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣ Σ |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ |
18'41''05 |
|
2 |
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Α |
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ |
25'16''74 |
|
5000Μ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΜΑΡΓΑΡΗ Μ |
ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 |
21'54''69 |
|
5000Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΖΩΙΔΗ Μ |
ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 |
25'16''74 |
|
7000Μ ΑΝΔΡΩΝ |
||||
ΘΕΣΗ |
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΥΛΛΟΓΟΣ |
ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ |
|
1 |
ΒΕΡΟΓΚΟΣ Κ |
ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ |
18'41''26 |
|
2 |
ΣΑΡΙΚΙΖΗΣ Ν |
21'54''72 |
||
3 |
ΜΑΡΚΟΣ Ι |
25'16''71 |
||
4 |
ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι |
25'34''05 |
||
5 |
ΛΕΛΩΝΑΣ Ι |
32'03''25 |
||
6 |
ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ Α |
33'48''49 |
||
7 |
ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ Σ |
34'41''63 |
||
8 |
ΜΑΤΣΟΥΡΗΣ Γ |
37'36''50 |
||
9 |
ΠΟΥΛΙΟΥ Ε |
37'56''27 |
||
10 |
ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ Ν |
42'23''06 |
||
11 |
ΚΑΛΟΠΟΔΑΣ Ι |
44'26''50 |