Αντίστροφη μέτρηση για την πρεμιέρα του Survivor.
Το ριάλιτι επιβίωσης επιστρέφει στις τηλεοπτικές οθόνες στις 26 Δεκεμβρίου. Τα ξημερώματα της Δευτέρας οι παίκτες του Survivor και συγκεκριμένα το γκρουπ με τους Μαχητές, αναχώρησαν για τον Άγιο Δομίνικο.
Η κάμερα της εκπομπής Happy Day βρέθηκε στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος» και κατέγραψε τους συμμετέχοντες, οι οποίοι είχαν φροντίσει να κρύψουν τα χαρακτηριστικά του προσώπου τους με καπέλα και μάσκες.
Ο Γιάννης Χατζηγεωργίου και η Μυριέλλα Κoυρεντή από τις πιο πολυσυζητημένες συμμετοχές αφού χρειάστηκε να «εγκαταλείψουν» θεατρικές δουλειές για να βρεθούν στο Survivor.
Στη λίστα με τα ονόματα των Διάσημων που ετοιμάζουν βαλίτσες για τον Άγιο Δομίνικο είναι ακόμα οι: Θανάσης Βισκαδουράκης, Απόστολος Ρουβάς, Βρισηίδα Ανδριώτου, Αθηνά Ευμορφιάδη, Βαλάντης, Ελισάβετ Σπανού, Ναυσικά Παναγιωτακοπούλου, Ευριδίκη Παπαδοπούλου, Νίκος Γκάνος και Λάμπρος Κωνσταντάρας.
Οι παίκτες αναχωρούν μια εβδομάδα πριν από την πρεμιέρα του Survivor που είναι στις 26 Δεκεμβρίου. Ο νέος κύκλος του ριάλιτι επιβίωσης θα προβάλλεται κάθε Κυριακή στις 21:00 και από Δευτέρα έως και Τετάρτη στις 22:00.