Μπορεί επίσημα από την παραγωγή του γνωστού παιχνιδιού επιβίωσης SURVIVOR να μην έχουν ανακοινωθεί τα ονόματα των παικτών που συμμετέχουν ,όμως οι διαρροές ξεκίνησαν σε τηλεοπτικές εκπομπές και site και το σίγουρο είναι σύμφωνα με το ρεπορτάζ του kalymnos-news.gr ότι με τους “Μαχητές” θα συμμετέχει ένα πρόσωπο που ενδιαφέρει την Κάλυμνο.
Πρόκειται για τον Καλυμνιακής καταγωγής Σπύρο Μαρτίκα. Είναι γιος του Παναγιώτη Μαρτίκα, φαρμακοποιού και της Ευδοξίας Ψαρομάτη.
Ο Σπύρος είναι Φαρμακοποιός και διατηρεί 4 Φαρμακεία μαζί με την αδελφή του, επίσης Φαρμακοποιό Θεοδώρα Μαρτίκα στην περιοχή του Κερατσινίου.
Την Κάλυμνο πατρίδα της μητέρας του και του παππού του σπογγέμπορου Γιώργου Ψαρομάτη την υπεραγαπά,την επισκέπτεται κάθε χρόνο ανελλιπώς, έχει σπίτι στις Μυρτιές και αρκετούς φίλους στο νησί.
Η παρουσία του στο SURVIVOR θα του δώσει την ευκαιρία να διαφημίσει την Κάλυμνο..
Ο Σπύρος εκτός από ένας πετυχημένος επιχειρηματίας λατρεύει τη Γυμναστική, διαθέτει ένα καλογυμνασμένο σώμα, που σίγουρα θα τον βοηθήσει να διακριθεί στα δύσκολα αγωνίσματα του στίβου μάχης του στο SURVIVOR
Ήδη από χθες Τρίτη βρίσκεται στον Άγιο Δομίνικο,με τους συμπαίκτες του, έτοιμος να αντιμετωπίσει πέρα από τις δύσκολες συνθήκες διαβίωσης,τις απαιτητικές δοκιμασίες και απρόοπτα εμπόδια και να αναμετρηθεί όχι μόνο με τους άλλους παίκτες , αλλά πάνω από όλα με τον ίδιο τους τον εαυτό.
Η προβολή του SURVIVOR ξεκινά στις 26 Δεκεμβρίου 2021 από τη συχνότητα της τηλεόρασης του ΣΚΑΪ
Από το kalymnos-news.gr του ευχόμαστε κάθε επιτυχία.