Έβαλε τη μαρίζ στο μπλέντερ και του πέταξε έξω το μείγμα.
Στη σημερινή πρώτη δοκιμασία αποχώρησης του MasterChef, οι Σταύρος Γεωργίου, Μάρλεν Γρυντάκη και Διονύσης Πρόιος κλήθηκαν να αντιγράψουν ένα δύσκολο πιάτο.
Το πιάτο που έπρεπε να φτιάξουν ήταν μαύρος χοίρος με κρούστα φρέσκου κρεμμυδιού, τερίνα πατάτας και σάλτσα αντζούγιας.
Την ώρα της μαγειρικής, ο Σταύρος Γεωργίου δεν πρόσεξε με αποτέλεσμα να δούμε ένα επικό απρόοπτο. Ο Σταύρος άνοιξε το μπλέντερ, το οποίο δούλευε, προκειμένου να δοκιμάσει το μείγμα για την κρούστα κρεμμυδιού που έφτιαχνε.
Συγκινημένος ο Διονύσης – Με δυσκολία συγκρατούσε τα δάκρυά του
Έβαλε μέσα τη μαρίζ προκειμένου να πάρει λίγο από τα τοιχώματα, ωστόσο, η μαρίζ ακούμπησε στα μαχαίρια, με αποτέλεσμα να τινάξει το μείγμα προς τα πάνω.
Δείτε το απρόοπτο του Σταύρου στο MasterChef…