Έγιναν θέμα συζήτησης από όλους τους παίκτες, ακόμα και από τους κριτές!
Τα ζευγάρια που όρισε η Σπυριδούλα έχοντας το πλεονέκτημα μετά τη νίκη της στο Mystery Box του MasterChef λειτούργησαν άψογα με εξαίρεση τον Παντελή Βούρο και τον Χαράλαμπο Κοτσώνη. Ο Χαράλαμπος εξέφρασε από την αρχή την αδυναμία του να υποστηρίξει το γλυκό που είχε ο Παντελής την ιδέα να φτιάξουν και θεωρώντας πως ο Παντελής δεν θα καταφέρει να φτιάξει το πιάτο που είχε πει, είχε έτοιμο το plan b.