Στην σημερινή εκπομπή της Τατιάνας Στεφανίδου, αλλά και στα χτεσινά δελτία ειδήσεων των μεγάλων καναλιών βρέθηκε για άλλη μια φορά στο επίκεντρο η Κως με αφορμή το θλιβερό δυστύχημα με τα δύο αγγελούδια.
Τόσο η συγγενείς των παιδιών (ο πατέρας του Μανώλη, ο θείος του Μάξιμου κι ένας φίλς των παιδιών), όσο και οι δημοσιογράφοι των καναλιών αλλά και η ίδια η Τατιάνα Στεφανίδου στην σημερινή εκπομπή της τόνισαν το αυτονόητο.
Συγγενείς των παιδιών: «Δεν μπορεί ένα νησί όπως η Κως να μην έχει νευροχειρουργό… Δεν μπορεί να υπάρχουν γεφύρια σε αυτή την κατάσταση χωρίς μια προστατευτική μπάρα»
Ας ελπίσουμε ότι το είδαν ή το άκουσαν και οι ‘αρμόδιοι-αναρμόδιοι’ και να κάνουν κάτι έστω στη μνήμη των δύο παιδιών…
Το λινκ της σημερινή εκπομπής, το θέμα για την Κω ξεκινάει στο 51:40′
https://www.alphatv.gr/show/tlive/?vtype=player&vid=51052&showId=1203&year=2022