Σε μια όμορφη και λιτή εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε λίγο μετά τις 18.30 στην αίθουσα του γραφείου τουρισμού του δήμου ο Αντιδήμαρχος τουρισμού Ηλίας Σιφάκης, ο υπεύθυνος του ΔΟΠΑΒΣ στον τομέα αθλητισμού Θάνος Σταματάκης και ο υπεύθυνος της διοργάνωσης Δημήτρης Καπατσώρης καλωσόρισαν όλους τους προσκεκλημένους που ήρθαν από το εξωτερικό για τον αγώνα.
Στην σημερινή εκδήλωση βρέθηκε και ο έλληνας παγκόσμιος πρωταθλητής Περικλής Ηλίας ο οποίος βρίσκεται εδώ και μερικές ημέρες στο νησί μας. Στον έλληνα πρωταθλητή δόθηκαν αναμνηστικές πλακέτες καθώς και στον μάνατζερ της ομάδας και εκείνοι με την σειρά τους, έδωσαν αναμνηστικά δώρα και ολλανδέζικο παραδοσιακό τυρί. Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί απόσπασμα από την σημερινή εκδήλωση.