Τη βάση των πυροσβεστικών αεροσκαφών τύπου καναντέρ, στο στρατιωτικό αεροδρόμιο της Ελευσίνας, επισκέπτεται αυτή την ώρα ο πρόεδρος της ΝΔ, Κυριάκος Μητσοτάκης.
Μετά την επίσκεψή τους στις πληγείσες από τις φονικές πυρκαγιές περιοχές, αλλά και τα νοσοκομεία που νοσηλεύονται τραυματίες, ο πρόεδρος της ΝΔ συνεχίζει τις συναντήσεις του με ανθρώπους που έδωσαν με ό,τι μέσα διέθεταν τη μάχη απέναντι στις φλόγες.