Η εταιρεία μεταφορών KOTAKIS TRANS ανέλαβε να μεταφέρει και να παραδώσει (αφιλοκερδώς) στη Ρόδο, την Κω και την Κάσο τους ειδικούς θαλάμους φύλαξης (ψυγεία) για τη συντήρηση των εμβολίων για τον COVID-19.
Τα ψυγεία έχουν ήδη τοποθετηθεί όσον αφορά τη Ρόδο στο κτήριο του ΙΚΑ και το Κέντρο Υγείας Αρχαγγέλου, έτοιμα να υποδεχτούν τα εμβόλια, μόλις αφιχθούν, ώστε να ξεκινήσει ο εμβολιασμός και στα μέρη μας.