Ενθαρρυντικά είναι τα νούμερα για το τουριστικό ρεύμα στα νησιά μας τις πρώτες ημέρες του Σεπτεμβρίου, αφού σύμφωνα με σχόλιο του ίδιου του περιφερειάρχη Γιώργου Χατζημάρκου, οι αφίξεις ατόμων ξεπέρασαν τις 120 χιλιάδες.
Πρόκειται για στοιχεία των πέντε πρώτων ημερών του μήνα με την προσπάθεια για προβολή των νησιών της περιφέρειας να συνεχίζεται μέχρι και τον Οκτώβριο καθώς προσδοκούμε να έρθουν φέτος όσο περισσότεροι τουρίστες γίνεται και να διατηρηθεί η σεζόν όσο γίνεται περισσότερο.
«Οι αγώνες τελειώνουν μόνο όταν εγκαταλείπεις την προσπάθεια. Τα νησιά μας συνεχίζουν.
Τις πέντε πρώτες ημέρες του Σεπτεμβρίου οι επιβάτες μέσω διεθνών πτήσεων, απευθείας, στα αεροδρόμια του Νοτίου Αιγαίου έφτασαν τους 120.577
Η σκληρή δουλειά φέρνει αποτέλεσμα, οι συνεργασίες δίνουν ύψος και το αύριο φέρνει αυτό για το οποίο δουλεύεις σήμερα» επισημαίνει ο περιφερειάρχης.https://www.rodiaki.gr/article/464480/h-kinhsh-kala-kratei-sta-nhsia-mas?fbclid=IwAR0RaEHxwVqF0LViu2CpYwPsfIQyZCv6rJqitx473lk2A5_Rh6PhvVHdIKw