Στην βαρύτητα του Τουρισμού στην ελληνική οικονομία και κυρίως στην νησιωτική Ελλάδα, αναφέρθηκε ο Περιφερειάρχης Νοτίου Αιγαίου κ. Γιώργος Χατζημάρκος, στην ομιλία του στην ετήσια γενική συνέλευση της Ένωσης Ξενοδόχων Ρόδου.
Ο Περιφερειάρχης αναφέρθηκε ιδιαίτερα στις δυσκολίες που αντιμεωπίζει η επιχειρηματικότητα στην Ελλάδα, τονίζοντας ότι είναι πολιτική απόφαση του ιδίου, η στήριξη του Τουρισμού παντοιοτρόπως. Χαρακτήρισε δε άριστη την συνεργασία με την Ένωση Ξενοδόχων Ρόδου, ενώ δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει τους παριστάμενους κορυφαίους συνδικαλιστές του κλάδου.
money tourism photo
Ο κ. Γ. Χατζημάρκος, ο κ. Βασίλης Καμπουράκης και ο κ. Γ. Πάππου | money tourism photo
Δείτε την πολύ ενδιαφέρουσα ομιλία του Γιώργου Χατζημάρκου, στο κανάλι του money-tourism.gr, στο youtube.
ΧΡΗΜΑ & ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ