Στα τμήματα υποδομής του Ιπποκράτη Κω επιστρέφει σύμφωνα με τα όσα έγιναν γνωστά ο Σωτήρης Τσακαλίδης...
Ο Θεσσαλονικιός τεχνικός, ο οποίος εργαζόταν στην Ε.Α. Καλύμνου, επιστρέφει στον Ιπποκράτη και θα αναλάβει ορισμένα από τα τμήματα υποδομών και ακαδημιών του συλλόγου. Ο Τσακαλίδης φέτος πήρε τον τίτλο στις νεανίδες με την Ε.Α.ΚΑ., ωστόσο επιστρέφει στην Κω και θα δουλέψει ξανά για λογαριασμό του Ιπποκράτη.
12sports.gr