Μεσογειακοί αγώνες: Ήττα στην πρεμιέρα για την Εθνική, αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο ο Κυριόπουλος

Ιούνιος 28, 2022

Η Εθνική μας ομάδα κάτω των 18 ετών (Κ18), στην πρεμιέρα της στον Β’ όμιλο, στους Μεσογειακούς Αγώνες 2022 που διεξάγονται στο Οράν της Αλγερίας, ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την αντίστοιχη της Τουρκίας.

Η Τουρκία προηγήθηκε με τον Γιλμάζ στο 40ό λεπτό, με τον Μπισέρ να σημειώνει το 2-0 πέντε λεπτά αργότερα.

Η Εθνική μας στο 54′ είχε δοκάρι έπειτα από κεφαλιά του Χρήστου και στο 81′ μείωσε με γκολ του Γεωργιάδη.

Με την εθνική μας αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο και ο Κώος, Γιώργος Κυριόπουλος που φέτος κατέκτησε τον τίτλο στην Super League U19 με την φανέλα του Παναθηναϊκού.

Ελλάδα (Τάσος Θέος): Μπότης, Κεραμίτσης, Γεωργιάδης, Προδρομίτης, Γκιτέρτσος, Μάριος – Ταξιάρχης Φίλων, Κώττας (61 Τσίκος), Κυριόπουλος (46′ Σπυράκος), Σμυρλής (78′ Βολάκης), Χρήστου (79′ Συμεωνίδης), Κούτσιας (71′ Γκολφίνος).