Το ελληνικό δίδυμο τερμάτισε στη 2η θέση στο τελικό της δικώπου άνευ ελαφρών βαρών με 6:56.24 πίσω από την «χρυσή» Ιρλανδία (6:54.48) και μπροστά από την ιταλική βάρκα (7:00.07) που κατέκτησε το χάλκινο.
«Ήταν πολύ δυνατή κούρσα, όπως η πρώτη που κάναμε. Ήμασταν πολύ συγκεντρωμένοι από τη στιγμή που μπήκαμε στη βάρκα. Πάντα θες να κερδίζεις τον αγώνα που τρέχεις, αλλά και με το ασημένιο μετάλλιο είμαστε πολύ χαρούμενοι» τόνισε αμέσως μετά τον τελικό ο Γιάννης Μαρόκος.