Αγκαλιά με την άνοδο ο Σταυρός! Ήττα για Φιλίνο

Νοέμβριος 26, 2017
Με γκολ της Τσικούρη στο 91' ο Σταυρός Καλυθιών κέρδισε με 2-1 στην Κω το Φιλίνο και έγινε φαβορί για την πρώτη θέση στον 9ο όμιλο της Γ' Εθνικής στο γυναικείο ποδόσφαιρο!

Αγκαλιά με την άνοδο στη Β’ Εθνική είναι πλέον ο Σταυρός Καλυθιών, ο οποίος με γκολ της Τσικούρη στις καθυστερήσεις κέρδισε στην Κω τον Φιλίνο με 2-1, στο ντέρμπι του 9ου ομίλου της Γ’ Εθνικής στο γυναικείο ποδόσφαιρο. Ο Σταυρός προηγήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό με τη Ντελλάκη για να ισοφαρίσει στο 81ο λεπτό η Ζαντά για το Φιλίνο σε 1-1. Το «φιλί της ζωής» έδωσε όμως η Τσικούρη στο Σταυρό, αφού με δικό της γκολ, οι φιλοξενούμενες πήραν τη νίκη και έγιναν το φαβορί για την πρωτιά. Αύριο στην Κάλυμνο, οι Αργοναύτες θα φιλοξενήσουν τις Αθλοπαιδιές Κω, στο ματς με το οποίο θα πέσει η αυλαία της 2ης αγωνιστικής.